SAKARYA 18 °C
En Düşük 12 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Serdivan'da bilgi evi açıldı

Serdivan'da bilgi evi açıldı

20 Ekim 2010 17:16 ÇarşambaSakarya'nın Serdivan Belediyesi tarafından yapılan, ilk bilgi evi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Serdivan Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ilçenin ilk bilgi evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları, veliler ve öğrenciler katıldı.

İstiklal marşı ve şiir dinletisi ile başlayan tören Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın konuşmasıyla devam etti. Başkan Alemdar bilgi evlerinin çocuklar için faydalarından bahsederek, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Ne kadar yatırım yaparsak o kadar iyi yerde oluruz. Bilgi evleri çocuklarımızın ev ödevlerini yapmalarında, iyi düşünebilmelerinde, öğretmenlerinden ders almalarında ve kendilerini yetiştirebilmelerinde katkı sağlayacak. Bugün 500 kişilik bu bilgi evinin açılışını yapmaktan gurur duyuyor devamının gelmesini diliyorum. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Bilgi Evi Müdürü Sinan Satılmış, bilgi evinin yapılmasından mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Bu ev çocuklarımıza çok faydalı olacak, onların birer yetişkin olmalarındaki bu geçiş evresinde hep beraber olacaklar. Zorluklarını, sıkıntılarını paylaşacak, zorlandıkları her konuda imkan oluşturacaklar. Bu yüzden ben Belediye Başkanımıza ve tüm bilgi evi çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkanı Alemdar ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kılıç bilgi evi çocuklarına birer kalemlik hediye ettikten sonra birlikte kurdeleyi kestiler. Başkan Alemdar, çocuklarla beraber bilgi evinde ders çalışacakları, kitap okuyacakları ve bilgisayardan ödev araştıracakları odaları gezerek töreni sonlandırdı.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (1621) defa okunmuştur.

SAKARYA / SERDİVAN - HABERLERİ